Актуално:

latest

Тетевен Волей изпадна от Суперлигата след загуба в плейаута

Волейболистите на Раковски 1964 (Севлиево) ще играят в Суперлигата през следващия сезон 2021/22. Момчетата на Стефан Ганчев се наложиха изне...

Волейболистите на Раковски 1964 (Севлиево) ще играят в Суперлигата през следващия сезон 2021/22. Момчетата на Стефан Ганчев се наложиха изненадващо над Тетевен Волей с 3:0 (25:23, 25:17, 25:19) в плейаутен мач, изигран в зала "Иван Вазов" в Стара Загора.

Севлиевци започнаха силно, като доминираха през почти целия първи гейм. В ключовите моменти волейболистите от най-зеления град настигнаха съперника, но не успяха да го преодолеят.

Във втората част тимът от Севлиево бе още по-категоричен и увеличи аванса си.

В третия гейм "зелените" заиграха добре отначало, но не успяха да удържат темпото. Севлиевци обаче набраха инерция и изравниха, като положението се запази до средата на частта. Преднината им се увеличи и те довършиха започнатото в първите две части.

Така тетевенци изпаднаха от елита, а състезателите на Раковски се изкачват, въпреки че не стигнаха до финал във Висшата лига, а отпаднаха с резултат 1:2 в полуфиналната серия с Дея спорт (Бургас).