{fbt_classic_header}

Header Ad

Актуално:

latest

Дунав (Русе) разгроми Тетевен Волей и записа 9-а поредна победа във Втората осмица

Волейболистите на Дунав (Русе) си върнаха лидерството във Втората осмица на Суперлигата. Русенци надиграха безапелационно като домакин Тетев...

Волейболистите на Дунав (Русе) си върнаха лидерството във Втората осмица на Суперлигата. Русенци надиграха безапелационно като домакин Тетевен Волей с 3:0 (25:10, 25:13, 25:15) в мач от 9-ия кръг.
Воденият от Данаил Милушев тим има в актива си 25 точки (9 победи), с точка повече от Локомотив (Пловдив). Тетевенци са 5-и с 11 точки (3 успеха, 5 поражения).

Двата отбора играха равностойно в началото на първите две части. След това обаче домакините от Русе увеличиха темпото и постепенно дръпнаха в резултата, като бързо оформиха аванса от 2:0 гейма. Третата част премина изцяло под диктовката на русенци,който се поздравиха с победата за час.

Най-резултатен бе Борис Наков с 15 точки (7 аса!, 3 блокади), с 12 точки се отчете Дейвид Кръстев (2 аса, 2 блокади). 10 точки добави Леон Тончев (3 аса).

За Тевевен Волей Стефан Иванов завърши с 6 точки (1 ас).
ДУНАВ (РУСЕ) – ТЕТЕВЕН ВОЛЕЙ 3:0 (25:10, 25:13, 25:15)
ДУНАВ: Николай Манчев 4, Дейвид Кръстев 12, Леон Тончев 10, Ангел Павлов 6, Борис Наков 15, Георги Чалъков 3 – Симеон Добрев-либеро (Христо костов 2, Александър Илиев 2)
Старши треньор: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ
ТЕТЕВЕН: Павел Иванов 3, Даниел Тошев 3, Стефан Иванов 6, Георги Стоянов 2, Руско Тонев 3, Марин Маринов 2 – Цветан Маринов-либеро (Невен Нешев, Ангел Неев)
Старши треньор: ПЕТЪР МЕЧКАРОВ.